Wydarzenia

Bochnia. Długo trzeba było czekać, ale w końcu jest. Dziś oddano windę w magistracie – ZDJĘCIA, WIDEO

Kosztowała prawie 550 tys. zł. Będzie służyć niepełnosprawnym, ale też matkom z dziećmi na wózkach. Dziś w bocheńskim magistracie uroczyście oddano windę.

– To chyba pierwszy budynek użyteczności publicznej na terenie miasta i powiatu bocheńskiego, który spełnia warunki nakładane przez Unię Europejską dotyczące dostępności dla osób niepełnosprawnych – mówił Izydor Puścizna, prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych w Bochni, podczas uroczystego oddania nowej windy zlokalizowanej przy wejściu do budynku od strony ul. Rzeźnickiej.

Prezes Puścizna nie krył radości z tej inwestycji. Trzy lata temu sam miał problem, gdy został zaproszony na posiedzenie komisji rodziny, zdrowia i opieki społecznej Rady Miejskiej w Bochni. Tematem miały być problemy osób niepełnosprawnych. O własnych siłach nie mógł dotrzeć na miejsce spotkania. Musiał prosić o pomoc w pokonaniu schodów.

– W tym urzędzie problem został rozwiązany, ale są też inne budynki, jak choćby starostwo powiatowe, gdzie nadal występują bariery nie do pokonania – dodał Izydor Puścizna.

Pomysł budowy windy pojawił się w 2015 roku. Inwestycja miała być zrealizowana w ciągu roku. Pojawiły się jednak problemy. Okazało się bowiem, że konieczna jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania. Potem kolejny kłopot: za mało pieniędzy. Ostatecznie zadanie ruszyło i zostało zakończone przed wyznaczonym czasem.
– Komunikujemy
pierwsze i drugie piętro, natomiast niestety na razie nie komunikujemy tego rejonu, który obejmuje w urzędzie kasy. Myślimy o tym, w jaki sposób coś dalej zrobić, żeby ta komunikacja była pełna – mówił  Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Inwestycje zrealizował Zakład Usługowy Remontowo-Budowlany Jan Palej z Bochni.

Fot. Patryk Salamon

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra