Wybory 2018

Bochnia. Czy poparcie partii Kornela Morawieckiego pomoże burmistrzowi, czy mu zaszkodzi?

Fot. Wojtek Salamon

Kilka dni temu, jako pierwsi podaliśmy informację, że partia Wolni i Solidarni  Kornela Morawieckiego  poparła w wyborach samorządowych burmistrza Stefana Kolawińskiego. Czy jednak to poparcie pomoże burmistrzowi? 

Jak ustalił TVN 24 przedstawiciele Wolnych i Solidarnych próbowali zarejestrować  listę wyborczą z podpisami zmarłych osób.  Według źródeł,  na które powołuje się stacja  komisja zakwestionowała aż 198 podpisów z 200 złożonych przez WiS, podobno kilkanaście z nich należało do nieżyjących osób.

Wczoraj na stronie  Wolnych i Solidarnych pojawił się komunikat szefa partii:

„Z powodu zaniechań bądź szkodliwych działań w procesie tworzenia i rejestracji list partii Wolni i Solidarni w wyborach samorządowych cofam udzielenia następującym osobom: Gorczycy Grzegorzowi, Kiełbowiczowi Marianowi, Klementowskiemu Markowi, Kubik Edycie, Osieleńcowi Tomaszowi, Pomieczyńskiemu Zbigniewowi, Puchale Grzegorzowi, Stankiewiczowi Dariuszowi, Szkutnik Krystynie, Wojciechowskiej van Heukelom Agnieszce, Zabłudowskiemu Marcinowi”.

Wczoraj do redakcji portalu  „Bochnia z bliska”  wpłynęło pismo  informujące o cofnięciu pełnomocnictwa Grzegorzowi Gorczycy i jednocześnie upoważniające Czesława Kwaśniaka to tworzenia i kierowania strukturami partii  Wolni i Solidarni  w  województwie małopolskim.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra