Wydarzenia

Bochnia-Brzesko. Wiele lat pomagał innym. Teraz sam potrzebuje pomocy

fot. archiwum prywatne

Pan  Janusz, ratownik medyczny związany z pogotowiem w Bochni i Brzesku doznał udaru mózgu w trakcie pełnienia dyżuru, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Do pracy przyszedł jak każdego  dnia. Tym razem jednak nie wyszedł z niej o własnych siłach.

Szczęściem w nieszczęściu, do zdarzenia doszło w pracy, blisko pomocy medycznej i wykwalifikowanych pracowników ochrony zdrowia. Pan Janusz został znaleziony przy karetce przez kolegę z zespołu, którego zaniepokoiło, że  przez długi czas nie wracał  do stacji. Szybkie podjęcie działań ratowniczych a nastepnie leczenie w krakowskim szpitalu na pewno zminimalizowały skutki udaru. Jednakże tylko profesjonalna rehabilitacja pozwoli ratownikowi na powrót do sprawności.

To jednak kosztuje. Z pomocą koledze wyszli więc ratownicy z Bochni i Brzeska.

– Janusz obecnie przebywa jeszcze w szpitalu jednak od razu po wypisaniu będzie wymagał dodatkowej intensywnej rehabilitacji. Ma szansę na powrót do sprawności fizycznej, jednak bez kosztownej niestety fizjoterapii ta szansa zostanie zaprzepaszczona – napisali w apelu  umieszczonym na portalu Zrzutka.pl.

Pomóc może każdy wpłacając dowolną kwotę!

https://zrzutka.pl/6x4jph

 

 

3 komentarze

3 Comments

 1. Anonim

  04 stycznia godzina 10:00

  W szpitalu w Brzesku jest bardzo dobry oddział rehabilitacji, darmowy gdzie wyprowadzają do pełnej sprawności

 2. Agata Bodzioch

  04 stycznia godzina 12:36

  Anonimie. Fajnie że masz taką wiedzę. Tylko dlaczego się jej wstydzisz, pisząc anonimowo? Muszę Cię zmartwić. Twoja wiedza jest niekompletna. Żaden oddział, nie wypuszcza ludzi sprawnych w 100% nawet rehabilitacja. Chorzy po wylewach, udarach, czasowych paraliżach, jak trafią cudem na taki oddział, to nie są tam rehabilitowani do pełnej sprawności. Muszą mieć dodatkową rehabilitacjie i to jak najszybciej, żeby mogli wrócić do pełnej sprawności. Nikt Ci nie każe dorzucać się do zrzutki, więc po co ją hejtjujesz?

 3. Agata Lekka

  05 stycznia godzina 16:13

  Ale po co od razu z zębami. Anonim napisał co wiedział. Na pewno ludzie znający Janusza pomogą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra