Wydarzenia

Bochnia-Brzesko. „Bimbrownicy” miejcie się na baczności. Grozi wam nawet rok więzienia!

fot. KPP w Brzesku

Ostatnio Brzesko, potem Bochnia, a teraz Czchów. Przybywa producentów nielegalnego alkoholu. Sprawa jest poważna, bo odpowiedzialnym za produkcję i sprzedaż grozi nawet rok więzienia.

We wtorek policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą brzeskiej jednostki wspólnie z policjantami z komisariatu w Czchowie ujawnili dwóch producentów alkoholu.

-W domu 56-letniego mężczyzny stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli 9,5 litrów alkoholu, z kolei u drugiego 48-letniego mężczyzny 8,2 litra alkoholu – wylicza st. asp. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku.

Kilka dni wcześniej na trop „bimbrownika” wpadli funkcjonariusze z bocheńskiej komendy. W tym przypadku zabezpieczyli aż 126 litrów nielegalnie wytwarzanego alkoholu.

-W trakcie prowadzonych czynności w domu jednorodzinnym w jednym  z pomieszczeń piwnicznych ujawniono aparaturę-urządzenie do produkcji alkoholu oraz zmagazynowaną dużą ilość butelek szklanych i plastikowych, w których znajdowała się ciecz różnej barwy – wyjaśnia asp. sztab. Dominika Półtorak z KPP w Bochni.

Na początku stycznia brzeska policja też ujawniła producenta alkoholu. O tym zdarzeniu pisaliśmy już na bochniazbliska.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra