Stanisław Bukowiec Krzysztof Kokoszka Krzysztof Nowak Galeria Rondo Regis
Wydarzenia

Bochnia. Biskup mianował nowego proboszcza parafii pw. św. Pawła Apostoła

Fot. Diecezja Tarnowska

Ks. Leszek Rojowski, pełniący funkcję wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie został mianowany proboszczem parafii św. Pawła w Bochni. Zmiana podyktowana jest odejściem na emeryturę kierującego parafią przez wiele lat ks. Jana Nowakowskiego.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy m.in. przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy zostają proboszczami. Zmiany nastąpią w 19 parafiach.

Odchodzący na emeryturę ksiądz Jan Nowakowski z Bochnią związany jest od 44 lat. Pracował jako wikariusz w parafii św. Mikołaja. Był budowniczym, a następnie proboszczem parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. Z jego inicjatywy przy parafii powstało przedszkole parafialne oraz świetlica środowiskowa.

Ks. Nowakowski został wyróżniony tytułem Kapelana Jego Świątobliwości, Kanonika Honorowego Kapituły Katedralnej w Tarnowie oraz Ambasadorem Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia .25 maja odebrał tytuł Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego.

Oprócz Bochni zmiany nastąpią także w Borzęcinie. Proboszcz tamtejszej parafii pw.Narodzenia NMP w Borzęcinie ks. Czesław Paszyński przechodzi do Nowego Sącza.
Ks. Paszyńskiego zastąpi w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec, dotychczasowy proboszcz w par. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu.

Na emeryturę przechodzi ks. Zdzisław Puścizna, proboszcz parafii w Tarnowie – Krzyżu. Nominację na nowego proboszcza w Tarnowie – Krzyżu otrzymał ks. Jacek Olszak.
Ks. Paszyńskiego zastąpi w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec, dotychczasowy proboszcz w par. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu.
Na miejsce ks. Pieca przychodzi ks. Janusz Michalik pełniący obecnie funkcję wikariusza w par. św. Anny w Wadowicach Górnych.

Dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak został mianowany proboszczem w par. św. Jana Chrzciciela w Łącku.
Odchodzący z probostwa w Łącku ks. Janusz Paciorek otrzymał nominację na proboszcza w par. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.
Nowego proboszcza będzie miała par. Narodzenia NMP w Łosiu. Duszpasterzem tamtejszej wspólnoty został ks. Jan Adamczyk.

Ks. proboszcz Jacek Olszak opuści Wilkowisko. Kapłan został mianowany proboszczem w par. Św. Krzyża i MBNP w Tarnowie.
Następcą ks. Antoniego Mikruta w Żabnie został ks. proboszcz Jerzy Kawik.

Zmiany są podyktowane głównie wiekiem emerytalnym kapłanów. Księża proboszczowie obejmą nowe placówki w sierpniu.
Po nominacjach proboszczowskich w diecezji będą jeszcze zmiany wśród księży wikariuszy.

Akces
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Góra