Wydarzenia

Bochnia. Alarm przeciwpowodziowy odwołany, sytuacja jest jednak cały czas monitorowana

Dziś rano zostało odwołane pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu bocheńskiego. Gospodarze południowych gmin podają wstępne straty, jakie wywołały ulewy, zastrzegając, że szkód może być jeszcze dużo więcej.

Przez te kilka trudnych, deszczowych dni najbardziej ucierpiały gminy w południowej części powiatu. Trudna sytuacja była w Łapanowie, Trzcianie, Żegocinie i Nowym Wiśniczu.
Kilkudniowy deszcz zostawił po sobie wiele strat, a strażacy w ciągu minionych dwóch dni wyjeżdżali prawie 50 razy.
W Tarnawie na rzece Tarnawka całkowicie zniszczona została kładka piesza do boiska sportowego Klubu Tarnavia.
Zalaniu uległy szatnie i pomieszczenia klubowe kontenerowe.

W Wieruszycach zalany został prywatny młyn gospodarczy, obsunęła się też część brzegu i rzeka przybliżyła się do drogi wojewódzkiej 966 o kolejne kilka metrów.

W Rozdzielu podtopiona została m.in. kotłownia w szkole podstawowej, woda dostała się też do piwnic i kotłowni w Łąkcie Górnej i Żegocinie. W Królówce podtopionych zostało kilka budynków. To oczywiście tylko niektóre szkody. W wielu miejscowościach zostały uszkodzone drogi, pobocza, podmyte kruszywa czy zamulone przepusty.

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn dziękuje za ciężką pracę strażakom z PSP i z OSP
– Należy im się wielki szacunek, za bardzo szybkie reagowanie i błyskawiczną pomoc , oczywiście wójtom i burmistrzom, sztabom kryzysowym, wszystkim osobom w starostwie i w gminach, które aktywnie włączały się we wszelkie działania przeciwpowodziowe. Dziękuje także mieszkańcom za współdziałanie i wszelkie czynności, które usprawniały podejmowane działania ratownicze. Sytuacja jest stabilna, jednak zapewniam, że cały czas jest też monitorowana- zaznacza starosta.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra