Wydarzenia

Bochnia. 160 tys. zł na zakup dwóch busów do przewożenia osób niepełnosprawnych trafi do powiatu bocheńskiego

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Umowa podpisana, lada dzień fundusze będą na koncie. Bocheńskie starostwo otrzymało 160 tys. zł na zakup dwóch busów do przewożenia osób niepełnosprawnych. Samochody trafią do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie w gm. Trzciana i Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce w gm. Nowy Wiśnicz.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się dziś w Starostwie Powiatowym w Bochni.  W spotkaniu wzięli udział: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Marta Mordarska, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON oraz: Ludwik Węgrzyn starosta i Józef Mroczek, wicestarosta powiatu bocheńskiego.

– Pojazdy te umożliwią niepełnosprawnym  wyjazd poza granicę powiatu i udział w różnego rodzaju wydarzeniach – podkreślał Ludwik Węgrzyn.

Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła uwagę, że  na pewno pomogą niepełnosprawnym w dotarciu do lekarzy specjalistów. Od 1 lipca  weszły w życie nowe przepisy, w myśl których osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności  do lekarzy i poradni oraz szpitala przyjmowani są bez oczekiwania w kolejce.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra