Wydarzenia

Józefa Szczurek-Żelazko: Zmierzamy w dobrym kierunku

O pięciu nowych założeniach programu Prawa i Sprawiedliwości mówiła Józefa Szczurek-Żelazko poseł i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowie, podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w siedzibie Zarządu Okręgu PiS Tarnowie.


Przedstawione w trakcie sobotniej konwencji PiS propozycje opierają się na pięciu filarach. To wprowadzenie 500+ już dla pierwszego dziecka, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Nowe propozycje to także „trzynastka” w postaci najniższej emerytury – 1100 zł, którą otrzyma każdy emeryt. Program obejmuje również przywrócenie zniesionych połączeń autobusowych, ale też obniżenie kosztów pracy.


-Wszystkie te rozwiązania powstały z myślą o mieszkańcach większych miast jak Tarnów, ale także tych mniejszych jak choćby Bochnia czy Brzesko. Chodzi nam o to, by wyrównać różnice w społeczeństwie, by podnieść jakość życia –  powiedziała Portalowi Bochnia Brzesko z bliska Józefa Szczurek-Żelazko.


Poseł PiS zapewniała, że świadczenie 500+ na pierwsze dziecko będzie dostępne już od lipca tego roku. Pomoc dla emerytów ma być wypłacana natomiast już od maja.


– Chcielibyśmy tę „trzynastkę”, która na pewno bardzo przyda się naszym emerytom wypłacić także w roku kolejnym i następnym – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.


Pani minister podkreślała, że w ramach programu przygotowano też potężne wsparcie dla miast i wsi na przywrócenie połączeń pomiędzy miejscowościami.


-To są wszystko nowe elementy programu, który sukcesywnie realizujemy. Widzimy, że wsparcie w tym kierunku ma sens, ponieważ poprawia jakość życia Polaków. A o to nam przede wszystkim chodzi. Podczas dyżurów w moich biurach odwiedzają mnie mieszkańcy naszego regionu, by podziękować. To cieszy i utwierdza w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku – mówi poseł PiS.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra