PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Mistrzostwa Polski U-20 w Futsalu: Rekord nie pozostawił rywalom złudzeń

W trzecim dniu Mistrzostw rozegrana została faza Play-off. Rywalizacja zakończyła się tryumfem Rekordu Bielsko-Biała, który rozbił wszystkich rywali i bez problemu zajął pierwsze miejsce. Srebrne medale zdobyli zawodnicy zespołu TAF Toruń. BSF ABJ Bochnia zajął ostatecznie najniższe miejsce na podium.

W pierwszym ćwierćfinale Rekord zmierzył się z zespołem GKS Futsal Nowiny. Bielszczanie łatwo pokonali ambitnych zawodników z Nowin aż 5:0. Trzy gole dla zwycięzców strzelił Damian Hilbrycht.

Drugim pojedynkiem,  był mecz BSF ABJ Bochnia z Red Dragons.

Jeszcze bardziej emocjonujący był trzeci mecz ćwierćfinałowy, w którym Futsal Piła zagrał z TAF Toruń. Torunianie przegrywali do przerwy 0:1, ale po raz kolejny potrafili wyjść z opresji. Po udanej pogoni TAF wygrał ostatecznie 3:2 i awansował do półfinału.

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę starcia zespołów GKS Futsal Tychy i AZS UMCS Lublin. Do przerwy lublinianie prowadzili 1:0, ale tym razem nie zdołali obronić minimalnej przewagi i po upływie regulaminowego czasu gry trzeba było wyłonić zwycięzcę w serii rzutów karnych. Te lepiej wykonywali tyszanie. Do półfinału awansował jeden zespół z grupy A (Rekord), jeden z grupy B (TAF) i dwa z grupy C (BSF i GKS Tychy). Słusznie więc grupa C uznawana była za najlepiej obsadzoną.

1/4 finału:
Rekord Bielsko-Biała 5:0 GKS Futsal Nowiny
BSF ABJ Bochnia 2:0 Red Dragons Pniewy
TAF Toruń 3:2 Futsal Piła
AZS UMCS Lublin 1:1 (k.1-2) GKS Futsal Tychy

Pierwszy półfinał, w którym BSF ABJ Bochnia zagrał z Rekordem Bielsko-Biała, niestety nie należał do ciekawych.

Bardziej zacięty był drugi mecz. Tym razem to TAF wreszcie nie musiał odrabiać strat, bo prowadził z GKS-em Tychy już 2:0. W końcowym fragmencie spotkania tyszanie dwukrotnie przeprowadzili niemal identyczne akcje, które celnymi strzałami wykończył Filip Biernat i o awansie znów zdecydowała seria rzutów karnych. Tym razem GKS okazał się słabszy od rywali, a TAF, który był bliski odpadnięcia już na etapie fazy grupowej, awansował do finału.

1/2 finału:
Rekord Bielsko-Biała 8:0 BSF ABJ Bochnia
TAF Toruń 2:2 (3:2) GKS Futsal Tychy

W finale Rekord również udowodnił, że był poza zasięgiem rywali. Bielszczanie rozbili ambitny TAF 8:0 prowadząc już do przerwy czterema bramkami. W fazie Play-off Rekord wygrał trzy spotkania strzelając dwadzieścia jeden goli i nie tracąc żadnego! Niebywałe. Najlepszym strzelcem turnieju został Daniel Hilbrycht – 10 goli (Rekord). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Jankowskiego z TAF-u, a najlepszym bramkarzem – Michała Bałę z GKS Futsal Tychy.

mecz o 3. miejsce: BSF ABJ Bochnia 3:1 GKS Futsal Tychy

finał: Rekord Bielsko-Biała 8:0 TAF Toruń