Sport

Futsal: Lemon FHU z kolejnym zwycięstwem, Dandav przerwał serię porażek ZDJĘCIA

Fot. Marcin Kalinowski

Za nami już szesnaście kolejek sezonu 2018/19 w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwie, ale wciąż nie znamy kilku istotnych rozstrzygnięć. Można być jedynie pewnym, że w Ekstraklasie mistrzostwo zapewnił już sobie Stalprodukt. Drugą pozycję prawdopodobnie zajmie Lemon FHU, który 1w tej serii gier pokonał BSF U-18.

16. kolejka:

– I liga:
Parkers 3:11 Elmec Instalacje Elektryczne
Św. Paweł 2:6 AR MOTO
Sportomaks.pl 1:4 BSF U-16
Bolarus 0:1 Stalprodukt Oldboys
pauza: Spektrum

Znów aż czternaście goli padło w meczu ekipy Parkers. Przed tygodniem zespół przegrał ze Spektrum 4:10, a w ostatni weekend musiał uznać wyższość walczącego o awans zespołu Elmec Instalacje Elektryczne. Gra w początkowym fragmencie starcia była wyrównana, a pierwsza część zakończyła się remisem 3:3, ale po zmianie stron „Elektrycy” rozbili rywali i wygrali aż 11:3. Elmec wykonał swoje zadanie i mógł spokojnie czekać na rozstrzygnięcie ważnego dla układu tabeli meczu ekip Św. Paweł i AR MOTO.

To okazało się dość korzystne dla ekipy Elmec, bo górą z ważnego pojedynku wyszło AR MOTO. Spadkowicz od początku prezentował się nieco lepiej od rywali i z czasem powiększał przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla AR MOTO, które dzięki temu wyprzedziło swoich rywali z tego spotkania i wciąż liczy się w walce o trzecie miejsce. Niewielkie szanse na zajęcie tej pozycji zachował także Św. Paweł, jednak będzie to trudne do osiągnięcia.

Niestety, ostatnie miejsce w I lidze zajmie Sportomaks.pl. Trapiony kontuzjami zespół przegrał z rozpędzonym BSF-em U-16 1:4. Juniorzy byli bardziej skuteczni, a Sportomaks.pl znów nie wykorzystał wielu okazji obijając słupki i marnując kilka dogodnych okazji. Pechową bramkę samobójczą zdobył też autor tej relacji, Mateusz Filipek. BSF wygrał ostatecznie 4:1. Dla juniorów było to już trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół wciąż może jeszcze przeskoczyć Bolarus, do którego traci zaledwie punkt mając do rozegrania jedno spotkanie więcej niż rywale.

Wspomniane „Pingwiny” długo opierały się w starciu z ekipą Stalprodukt Oldboys, ale ostatecznie uległy wyżej notowanym przeciwnikom. Decydującą bramkę dopiero w 36. minucie zdobył Marcin Imiołek. Stalprodukt już niemal na pewno zajmie pierwsze lub drugie miejsce. Aby to osiągnąć, zespół musi zdobyć punkt w dwóch meczach.

Tabela:
1. Stalprodukt Oldboys 14 31
2. Spektrum 14 31
3. Elmec Instalacje Elektryczne 15 28
4. AR MOTO 14 24
5. Św. Paweł 14 23
6. Parkers 14 19
7. Bolarus 15 13
8. BSF U-16 14 12
9. Sportomaks.pl 14 4

– Ekstraklasa:
Dandav 4:4 Bosman Sport
Stalprodukt 1:0 Domek
Lemon FHU 9:4 BSF U-18
Igloo 4:2 Ekombud
Transbet 3:4 Pershing

Serię porażek zdołał przerwać w końcu pewny spadku Dandav. Mimo braku nadziei na uniknięcie degradacji zespół stoczył zacięty pojedynek z drużyną Bosman Sport. Faworytom niewiele dały nawet cztery gole Piotra Filipka, ponieważ rywale również zdołali trafić do bramki aż czterokrotnie. Remis 4:4 nie daje zbyt wiele żadnej z drużyn, ale więcej satysfakcji powinni odczuwać zawodnicy ekipy Dandav, ponieważ zdobyli pierwszy punkt od 6. kolejki, gdy zremisowali z ekipą Pershing 3:3. Tylko jeden zdobyty punkt nie zbliżył zbytnio ekipy Bosman Sport do podium.

Także pierwsza drużyna Stalproduktu minimalnie wygrała swoje ligowe spotkanie. Rywalem „Hutników” był walczący o utrzymanie zespół Domek. Stalprodukt stworzył sobie sporo dogodnych okazji, jednak wykorzystał zaledwie jedną z nich. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Kupiec. Domek zaprezentował się nieźle, ale znów zakończył mecz bez punktów i wciąż musi drżeć o utrzymanie.

Niestety, znacznie słabszą kadrę wystawił tym razem BSF U-18, przez co zespół gładko przegrał bardzo ciekawie zapowiadający się mecz z ekipą Lemon FHU. „Cytrynki” dominowały od początku i systematycznie powiększały przewagę nad grającymi bez rezerwowych rywalami. Lemon wygrał 9:4 i jest bardzo bliski zajęcia drugiego miejsca na koniec sezonu. BSF nie zdołał przedłużyć serii pięciu zwycięstw, jednak wciąż liczy się walce o podium. Szanse na sukces w tej rywalizacji będą jednak zależne w dużej mierze od tego, w jakim składzie wystąpi drużyny w następnych spotkaniach.

Niezwykle ważny dla układu tabeli był mecz Igloo – Ekombud. Oba zespoły przed sezonem mierzyły wysoko, ale z różnych powodów zawodzą. W lepszej sytuacji byli „Mroźni”, którym zwycięstwo przynajmniej zapewniłoby utrzymanie. Wzmocniona obecnością Kamila Rynducha i Łukasza Piecha zaprezentowała się nieźle i po zaciętym meczu wygrała 4:2. Igloo zapewniło sobie utrzymanie i zachowało szanse na walkę o trzecie miejsce, natomiast Ekombud pozostał w strefie spadkowej.

Broni nie składa walczący o podium zespół Pershing. Tym razem beniaminek ograł po bardzo zaciętym meczu ekipę Transbet. Jeszcze na minutę przed końcem utrzymywał się remis 3:3, ale gola na wagę zwycięstwa zdobył Jarosław Żmudzki. Ustępujący mistrzowie mają już tylko matematyczne szanse na zdobycie drugiego miejsca. W obecnej sytuacji utrzymanie trzeciej pozycji będzie także sporym wyzwaniem. Na potknięcie Transbetu czyha choćby czwarty po tej kolejce Pershing.

Tabela:
1. Stalprodukt 16 40
2. Lemon FHU 16 31
3. Transbet 16 25
4. Pershing 16 24
5. BSF U-18 15 22
6. Bosman Sport 16 22
7. Igloo 15 22
8. Domek 15 16
9. Ekombud 15 14
10. Dandav 16 6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra