Sport

Bochnia. X Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt Bochnia CUP 2019

Fot. MOSiR Bochnia

Za nami 10 Festiwal Koszykówki Dziewcząt Bochnia CUP 2019. Impreza zgromadziła około 500 zawodniczek z 6 państw: Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Irlandii i oczywiście Polski. 34 drużyny rozegrały 81 meczów w pięciu kategoriach.

Festiwal to jednak nie tylko mecze, ale także Koszykarskie Show. W sobotę 26 stycznia do Hali Widowiskowo-Sportowej kibice mogli podziwiać m.in. pokaz Piotr Grabowskiego „Grabo”. Show uświetnił występ Orkiestry z Baczkowa.

W Festiwalu bardo dobrze radziły sobie  zawodniczki MOSiR w Bochni
–  złoto zdobyły bochnianki w kategorii open, wychowanki trenera Macieja Starowicza i asystującej mu Małgorzaty Misiuk
– złoto również wywalczył rocznik 2007 pod opieką trenera Krzysztofa Kierońskiego,
– brąz  rocznik 2004, drużyna trenera Rafała Sroki,
– IV miejsce rocznik 2002 trener Marty Starowicz,
–  VI miejsce  rocznik  2005, zespół Łukasza Nabielca.


Uroczystość dekoracji, którą zaszczycił swoją obecnością Zdzisław Kassyk Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki, a zarazem wiceprezes Polskiego Związku Koszykówki oraz  Stefan Kolawiński burmistrz Bochni.

Mecze, w które wszystkie uczestniczki włożyły wiele serca rozgrywane były na 4 bocheńskich halach: Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego, hali sportowej ZS nr 1,  hali sportowej PSP nr 4/II LO i w sali sportowej PSP nr 1.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Kategoria OPEN
I miejsce MOSiR Bochnia
II miejsce MKS PM Tarnów
III miejsce Ikar Niepołomice
IV miejsce Basket Ostrava

Rocznik 2002, U17
I miejsce MKS MOS Wrocław
II miejsce Wisła Can – Pack Kraków
III miejsce UKS 3 Żyrardów
IV miejsce MOSiR Bochnia
V miejsce UKS Piłsudczyk Brzeg
VI miejsce UKS Basket Dąbrówka

Rocznik 2004, U15
I miejsce SD Felix Zasavje
II miejsce Zsíros Akadémia Kőbánya
III miejsce MOSiR Bochnia
IV miejsce UMCS Lublin
V miejsce Basket Ostrava
VI miejsce Fr. Mathews Cork

Rocznik 2004, U15

Rocznik 2005, U14
I miejsce UKS 3 Żyrardów
II miejsce SD Felix Zasavje
III miejsce Young Angels Kosice
IV miejsce ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski
V miejsce Wisła Can– Pack Kraków
VI miejsce MOSiR Bochnia
VII miejsce KSW Spartakus Jelenia Góra
VIII miejsce ISWJ Wisła
IX miejsce SSK Basket Stara Lubovna
X miejsce Basket Ostrava

Rocznik 2007, U12
I miejsce MOSiR Bochnia I
II miejsce SSK Basket Stara Lubovna
III miejsce Arka Gdynia
IV miejsce KSW Spartakus Jelenia Góra
V miejsce UKS Żak Nowy Sącz
VI miejsce Young Angels Kosice
VII miejsce ISWJ Wisła
VIII miejsce MOSiR Bochnia II (poza turniejem)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

Kategoria OPEN
Najlepszy obrońca:
Katarzyna Gastoł z Ikar Niepołomice
Magdalena Puter z MOSiR Bochnia
Oliwia Węglarz z MKS PM Tarnów

All Stars Team:
Klaudia Filipowska z Ikar Niepołomice
Julia Fortuna z MOSiR Bochnia
Aisza Buczek z MOSiR Bochnia
Paulina Liszka z MKS PM Tarnów

MVP: Gabriela Rak z MOSiR Bochnia

Rocznik 2002, u17
Najlepszy obrońca:
Agnieszka Skowron MKS MOS Wrocław
Martyna Gajoch z Wisły Kraków
Hanna Kieszkowska z UKS 3 Żyrardów
Agnieszka Krawiec z MOSiR Bochnia
Zofia Traka z UKS Piłsudczyk Brzeg
Łucja Dziadowiec z UKS Basket Dąbrówka

All Stars Team:
Julia Cieśla z Wisły Kraków
Emanuela Lekka z MOSiR Bochnia
Natalia Wnuk z  UKS 3 Żyrardów
Aleksandra Zachajska z MKS MOS Wrocław

MVP: Kornelia Bunowczan

Rocznik 2004, U15
Najlepszy obrońca:
Masa Holesek z SD Felix Zasavje
Hanna Tatar z Zsíros Akadémia Kőbánya
Emily Claffey z Fr. Mathews Cork
Wiktoria Kusiak z UMCS Lublin
Hanka Kleckova z Basket Ostrava
Gabriela Kubala z MOSiR Bochnia

All Stars Team:
Tsasa Erman z SD Felix Zasavje
Alexandra Sandor z Zsíros Akadémia Kőbánya
Witkoria zając z MOSiR Bochnia
Magdalena Cabała z MOSiR Bochnia

MVP: Semra Huremkic z SD Felix Zasavje

Rocznik 2005, U14
Najlepszy obrońca:
Patricia Vancova z Stara Lubovna
Venduka Matustikowa z Basket Ostrava
Wiktoria Sikorska ze Spartakus Jelenia Góra
Marta Grabska z ISWJ Wisła
Martyna Gajda z Wisły CANPACK Kraków
Julia kolarz z MOSiR Bochnia
Dominika Bednarek ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski
Miroslava Borosova z Young Angels Kosice
Kim Zibert z SD Felix Zasavje
Oliwia Wojtasik z UKS 3 Żyrardów

All Stars Team:
Milena Jarkiewicz z UKS 3 Żyrardów
Lea Bartelme z SD Felix Zasavje
Ema Szmerekova z Young Angels Kosice
Maja Stefaniak z ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski

MVP: Karolina Ułan z UKS 3 Żyrardów

Rocznik 2007, U12
Najlepszy obrońca:
Natalia Hełmecka z MOSiR Bochnia
Noemi Grabiec z ISWJ Wisła
Łucja Tokarczyk z UKS Żak Nowy Sącz
Daniela Hudecova z Young Angels Kosice
Zuzanna Wtulich z Arka Gdynia
Alicja Tomalak z KSW Spartakus Jelenia Góra
Andrea Hlatova z SSK Basket Stara Lubovna
Antonina Więcek z MOSiR Bochnia

All Stars Team:
Magdalena Koss z Arka Gdynia
Sara Kalakajova z SSK Basket Stara Lubovna
Martyna Strońska z MOSiR Bochnia

MVP: Aleksandra Gałązka z MOSiR Bochnia

Organizatorem 10 Międzynarodowego Festiwalu Koszykówki Dziewcząt BOCHNIA CUP 2019 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni oraz  Towarzystwo Sportowe MOSiR Bochnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra