Bochnia. Szczypiorniści MOSiR pokonali ZPRP Kielce

Drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia pokonali na wyjeździe ZPRP Kielce.

SMS ZPRP Kielce – MOSiR Bochnia 24:28 (13:14)

Bramki dla Bochni: Jagielski 1, Lubowicki 3, Pach 5, Pamuła 4, Magiera 1, Dobrzański 5, Janas 3, Mucha 1, Dziedzic 5.

Bochnianie rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 3:0 i przez większość pierwszej połowy utrzymywali przewagę 1-3 bramek. Tylko raz w tym okresie gry gospodarzom udało się całkowicie zredukować straty i doprowadzić do remisu (24. min. 12:12), ale ani w tej części meczu, ani w drugiej połowie, nie zdołali wyjść choćby na jednobramkowe prowadzenie.

Kluczowe dla losów spotkania okazało się dziesięć minut między 40. a 50. minutą meczu, kiedy to od stanu 16:17 na tablicy wyników zrobiło się 16:24. Pozwoliło to drużynie MOSiR Bochnia spokojnie prowadzić grę już do ostatniego gwizdka.

Kluczowe dla losów spotkania okazało się dziesięć minut między 40. a 50. minutą meczu, kiedy to od stanu 16:17 na tablicy wyników zrobiło się 16:24. Trener bochnian rotując składem na pole gry wprowadził zawodników, którzy do tej pory byli na ławce rezerwowych, przez co zespół gospodarzy zniwelował nieco stratę. Mimo tych zmian zespół MOSiR Bochnia utrzymał prowadzenie i mecz zakończył się zwycięstwem.

W tej chwili po 6 kolejkach bocheńska drużyna zajmuje 4 miejsce w tabeli.