Sport

Bochnia. Reprezentacja MOSiR wywalczyła wicemistrzostwo Małopolski

W niedzielę odbył się ostatni – finałowy turniej w ramach małopolskiej ligi piłki ręcznej kategorii dzieci, czyli chłopców urodzonych w latach 2005 i młodszych. W walce o mistrzostwo ligi zmierzyły się trzy drużyny: MOSiR Bochnia, SKS Kusy Kraków oraz UMKS PMOS Chrzanów. Liderem była bocheńska drużyna, posiadająca na koncie tyle samo punktów, co zespół SKS Kusy Kraków – 21.

Jak się okazało walka byłą niezwykle zacięta i emocjonująca. Wszystkie spotkania kończyły się zwycięstwami jednego z zespołów różnicą zaledwie jednej bramki, z wyjątkiem starcia MOSiR Bochnia – UMKS PMOS Chrzanów. Tu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Wspaniały sukces odniosła drużyna MOSiR, która cały cykl rozgrywek zakończyła na drugim miejscu. Zwycięstwo w lidze zapewniła drużyna SKS Kusy Kraków, wyprzedzając MOSiR o jeden punkt, bądź o jedną bramkę, która zdecydowała o zwycięstwie w bezpośrednim starciu pomiędzy zainteresowanymi zespołami.
Bochnia pokazała, że jest liczącym się zespołem. Zdobyć wicemistrzostwo w gronie 14 zespołów walczących w województwie było niezwykle trudno.

W ostatnim turnieju MOSiR reprezentowali oraz rzucali bramki:
Łukasz Kruk, Kacper Kluz, Karol Cichoń, Dawid Oświęcimka, Bartosz Kokoszka, Bartłomiej Kaźnica 1, Bartosz Kołodziej 1, Jakub Noskowiak 3, Mateusz Bożek 5, Eryk Smęda 7, Michał Wojs 14, Maciej Maliszczak 17.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra