Sport

Bochnia. Niesamowite, podczas tej imprezy pływacy ustanowili aż sześć rekordów Okręgu Małopolskiego

plywanie
Fot. Kryta Pływalnia w Bochni

335 pływaków z 26 klubów wystartowało w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików rozegranych w miniony weekend na bocheńskiej pływalni.

Była to już dziewiąta edycja Mistrzostw w solnym grodzie, w tym roku przeprowadzona po raz siódmy w formule „Memoriału Jana Kota” bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym był rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę).

Jego zwycięzcami zostali: wśród dziewcząt – zeszłoroczna triumfatorka Memoriału – Wiktoria Ziober (UKS SP8 Chrzanów) z czasem 2:08.70, a w śród chłopców Filip Mordarski (STP Nowy Sącz) z czasem 2:02.19 (nowy rekord Okręgu Małopolskiego).

Uczestnicy tego wyścigu zacięcie walczyli o atrakcyjne nagrody (hulajnogi, kaski i kurtki, a także zestawy promujące Bochnię, Kopalnię Soli i Powiat Bocheński). Nie był to zresztą jedyny emocjonujący wyścig tych zawodów, dość powiedzieć, że w tym roku w Bochni padło 6 nowych rekordów Okręgu Małopolskiego wśród młodzików. Podczas całej imprezy nie zabrakło oczywiście dyplomów, medali i pucharów dla najlepszych pływaków i drużyn.

 

Tytułu najlepszych zawodniczek i zawodników Mistrzostw zdobyli, wśród:

10.latków – Zuzanna Czaja (KS Korona Kraków) i Adrian Ruchała (STP Nowy Sącz),

11.latków – Flawia Kamzol (KS Korona Kraków) i Kacper Giec (UKS Omega Olkusz),

12.latków – Alicja Miłek (Solne Miasto Wieliczka) i Tymoteusz Jarząb (Sokół Mościce Tarnów),

13.latków – Wiktoria Ziober (UKS SP8 Chrzanów)  i Filip Mordarski (STP Nowy Sącz).

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące ekipy, wśród:

10.latków – SMS Galicja Kraków przed Solne Miasto Wieliczka i Omega Olkusz,

11.latków – SMS Galicja Kraków przed Solne Miasto Wieliczka i STP Nowy Sącz,

12.latków – Omega Olkusz przed Ósemka Oświęcim i SMS Galicja Kraków,

13.latków – Ósemka Oświęcim przed SMS Galicja Kraków i Siemacha Kraków.

 

W klasyfikacji generalnej (10-13 lat) zwyciężyła drużyna SMS Galicja Kraków wyprzedzając zespoły Ósemka Oświęcim i Solne Miasto Wieliczka, zaś w statystyce medalowej tryumfowała drużyna BOSiR Brzesko (29 medali, w tym 16 złotych), wyprzedzając zespoły Solne Miasto Wieliczka (30 medali, w tym 13 złotych) i STP Nowy Sącz (20 medali, w tym 13 złotych).

 

Tegoroczną edycję mistrzostw wspierali:

Starostwa Powiatu Bocheńskiego, Burmistrz Miasta Bochnia, Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o., Fan Sport Bochnia oraz TYR Polska.

Organizatorami Mistrzostw Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików byli Małopolski Okręgowy Związek Pływacki i Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

 

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra