PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Bochnia. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 18 BSF. Rekord pokonany – BSF w finale!

W meczu półfinałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 BSF ABJ Bochnia wygrał 3-2 (2-2) z Rekordem Bielsko-Biała i zagra w finale! Bramki zdobyli Tomasz Palonek (dwie) oraz Mateusz Tomko po samobójczym trafieniu. W meczu finałowym, który rozpoczął się o 16 o godz. 16 ABJ Bochnia gra ze zwycięzcą półfinału Junior Hurtap ŁęczycaJantar Ustka.

Spotkanie mogło rozpocząć się fantastycznie dla BSF-u, ale po strzale z dystansu Mateusza Matlęgi piłka trafiła w słupek. 10 sekund później udało się już otworzyć wynik. Piłkę przed polem karnym otrzymał Tomasz Palonek, odwrócił się z nią i strzelił nie do obrony. „Rekordzistom” udało się wyrównać w 3. minucie po kontrze całego zespołu i uderzeniu Patryka Pietyry. Była to pierwsza stracona bramka bochnian w tym turnieju. Minutę później bielszczanie mieli dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie, ale rzutu wolnego pośredniego z sześciu metrów nie udało im się zamienić na gola. W 7. minucie po rozegraniu rzutu z autu dobrze próbował z dystansu Matlęga, ale piłka minimalnie ominęła słupek. W 8. minucie na prowadzeniu był już Rekord. Po rozegraniu rzutu wolnego Jakuba Smolenia pokonał Konrad Jakiełek. Minutę później ponownie mieliśmy remis po samobójczym trafieniu Mateusza Tomko i dograniu z boku parkietu od Piotra Matrasa.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli bielszczanie, którzy stworzyli sobie dwie okazje bramkowe po stałych fragmentach gry, jednak dobrze w bramce spisywał się Smoleń. Jeszcze lepszą okazję zawodnicy Rekordu mieli w 16. minucie, ale bochnian uratowała poprzeczka. W 17. minucie z boiska powinien wylecieć Konrad Jakiełek, jednak sędziowie podjęli bardzo kontrowersyjną decyzję i nie ukarali go, wydaje się, ewidentną drugą żółtą kartką. Pierwszą szansę BSF stworzył sobie w 18. minucie, ale próba Piotra Matrasa okazała się minimalnie niecelna – futbolówka przeleciała nad bramką. W 21. minucie na prowadzenie ponownie wyszedł BSF! Uderzenie Matlęgi fantastycznie lobem dobił Palonek! W 22. minucie przed szansą ponownie stanął Palonek, ale tym razem jego lob obronił Kacper Burzej. Ostatnie dwie minuty to gra Rekordu z wycofanym bramkarzem, jednak nie przyniosła ona efektu nawet jednej okazji na bramkę i to BSF zagra w finale!

BSF ABJ Bochnia – Rekord Bielsko-Biała 3-2 (2-2)

Tomasz Palonek 1, 21, Mateusz Tomko 9 (s) – Patryk Pietyra 3, Konrad Jakiełek 8

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Filip Korta, Jakub Burkowicz, Paweł Matras, Igor Dymura, Jakub Machaj, Jakub Pasiut, Wiktor Nagrodzki, Dawid Burek.

Rekord Bielsko-Biała: Kacper Burzej, Krzysztof Iwanek – Michał Groń, Piotr Wyroba, Patryk Pietyra, Marcin Kozina, Mateusz Antczak, Filip Gawryś, Konrad Jakiełek, Patryk Miłoń, Mateusz Tomko, Michał Rycka, Dawid Olszowski, Jakub Byrdy.

Żółta Kartka: Jakiełek.