Sport

Bochnia. Młodzi piłkarze zagrają w koszulkach z logo powiatu

Fot. Starostwo w Bochni

Podopieczni Młodzieżowego Stowarzyszenia Piłkarskiego najbliższe mecze zagrają już w koszulkach z logo powiatu bocheńskiego. Będzie to możliwe dzięki przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni, środkom finansowym przeznaczonym na zakup strojów dla młodych futbolistów.

Starosta Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak w ubiegłym tygodniu przekazali stroje na ręce prezesa Adama Boronia i wiceprezesa Witolda Leo. Stroje zaprezentował kapitan drużyny młodzików Rafał Dziurdzia.

Nie od dziś wiadomo, że sport jest źródłem uniwersalnych wartości i kuźnią społecznych postaw. Zajęcia sportowe stanowią mocne ogniwo w rozwoju każdego młodego człowieka, dlatego też z przyjemnością będziemy wspierać działania dążące do kształtowania wśród najmłodszych postaw sportowych i zdrowej rywalizacji – mówi starosta Adam Korta.

Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłkarskie Bochnia zostało założone w 2018 roku  przez cztery szkółki piłkarskie zrzeszające na terenie powiatu bocheńskiego: SPN Fair Play, ABC Futbolu Bochnia, Zostań Piłkarzem oraz Żaczki Nowy Wiśnicz. Celem stowarzyszenia jest utworzenie wspólnych drużyn młodzieżowych (młodzików oraz trampkarzy) złożonych z najbardziej uzdolnionych zawodników wszystkich czterech akademii.

Współpraca szkółek piłkarskich rozpoczęła się 1,5 roku temu od organizacji Bocheńskiej Ligi Turniejowej (BLT), czyli cyklu turniejów dla dzieci pochodzących z wyżej wymienionych akademii. Najlepiej prezentujący się zawodnicy w trakcie tych zmagań mieli okazję otrzymać powołania do reprezentacji całej ligi, która brała udział w prestiżowych turniejach. Twór okazał się ogromnym sukcesem, spotkał z pozytywnym odbiorem w środowisku piłkarskim i teraz już jako MSP ma szansę na dalszy rozwój. Na ten moment w strukturach 4 akademii współtworzących MSP Bochnia trenuje ponad 400 młodych piłkarzy w wieku od 4 do 10 lat.

-Współpraca z powiatem jest dla nas bardzo ważna. Nasze młodzieżowe drużyny mają z założenia być tworzone z najzdolniejszych wychowanków szkółek piłkarskich, które funkcjonują na terenie powiatu. Wierzymy że takie partnerstwo pozwoli na odpowiedni rozwój naszej wspólnej inicjatywy. Tego typu projektu, jeśli chodzi o skalę, na naszym terenie jeszcze nikt nie realizował.  To pierwszy tak zorganizowany system szkolenia i selekcji dzieci trenujących piłkę nożną w naszym regionie. W całe przedsięwzięcie zaangażowane są nie tylko 4 szkółki piłkarskie ale również BSF Bochnia, BKS Bochnia i teraz powiat bocheński. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rafała Rudki którego pomoc była nieoceniona w nawiązaniu współpracy z powiatem bocheńskim – podsumowuje Adam Boroń prezes stowarzyszenia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.