PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Bochnia. Drugoligowi szczypiorniści MOSiR po pięknej walce wrócili do Bochni z tarczą!

archiwum

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu bochnian, który wykonał Adrian Lubowicki. Dalej gra toczyła się bramka za bramkę, choć bochnianie zdołali odskoczyć w 9 minucie o trzy trafienia i na tablicy odczytywaliśmy 3:6. Gospodarze jednak nie dawali za wygraną i w 18 minucie doprowadzili do wyniku 8:9. Pokusili się nawet w 24 minucie o nieznaczne prowadzenie po rzucie Damian Biernackiego, wygrywając 11:10. Jednak ostatnie słowo pierwszej połowy należało do Bochni i po trzech kolejnych trafieniach zawodnicy schodzili do szatni z wynikiem 12:13.

Druga połowa to bardzo wyrównane zawody, w których obie drużyny remisowały lub wygrywały i przegrywały jedną bramką. W tej części gry było dużo nerwowości, związanych z chyba z uzyskaniem przewagi. W 51 minucie gospodarze po rzucie Tomasza Postawy doprowadzili do wyniku 22:23. Różnica jednego trafienia dawała im nadzieję na zwycięstwo, jednak ostatnie 9 minut należało do bochnian.

W tym czasie bramki zdobywali Lubowicki, Pach, Janas i trzykrotnie Michał Dobrzański, który w końcowej części gry przechwycił piłkę i zdobył cenne rzuty. – Gospodarze w omawianym wcześniej czasie zdobyli tylko 3 gole, natomiast MOSiR aż 6, co pozwoliło nam na wywiezienie cennych punktów z gorącej ziemi sosnowieckiej – mówi trener bocheńskiej drużyny Marcin Bożek.

Przypomnijmy, że drużyna Zagłębia Sosnowiec pozyskała trzech wartościowych graczy (Jarząbek, Postawa i Korzyniec), którzy razem zdobyli 9 goli. – Cieszymy się z tej wygranej ponieważ, tak jak zapowiadałem wcześniej, zaczynamy grać coraz lepiej – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Na słowa wyróżnienia w spotkaniu zasługuje Michał Puchalski, który w tym dniu był nie do pokonania pomiędzy słupkami bramki. Dobrze spisywał się również Marcin Janas, który szczególnie w ataku skutecznie kierował poczynaniami kolegów – dodał.

MOSiR Bochnię reprezentowali: Michał Dobrzański 7, Adrian Lubowicki 6, Marcin Janas 5, Filip Pach 5, Hubert Pamuła 2, Wojciech Magiera 2, Wojciech Dziedzic 2, Iwo Stopczyński, Tomasz Wolnik, Michał Jagielski, Piotr Sądowicz,Michał Puchalski, Przemysław Mucha, Maciej Grech, Marcin Jakubowski. Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – MOSiR Bochnia 25:29 (12:13)

Była to 3 kolejka i 3 wygrana! W tej chwili bocheńscy szczypiorniści zajmują drugie miejsce w tabeli tuż za SPR Wisłą Sandomierz. Między tymi zespołami jest zaledwie jeden punkt różnicy.

Kolejny mecz  w Bochni
Wyjątkowo, bo w piątek zaplanowano  kolejne spotkanie. Tym razem w Hali Widowiskowo-Sportowej gościć będzie VIRET CMC Zawiercie. Początek spotkania o godz. 19.30.