Sport

BLF: Stalprodukt bliżej mistrzostwa

Fot. Marcin Kalinowski

2. seria gier z pewnością należała do ciekawych. W Ekstraklasie niezwykle ważne zwycięstwo odniósł lider, czyli zespół Stalprodukt, który po zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu pokonał drugi przed tą kolejką Transbet. Z potknięcia ekipy broniącej tytuł skorzystał Bosman Sport, który w innym hitowym starciu ograł Igloo.

Kolejka tradycyjnie rozpoczęła się od meczów I ligi, gdzie również nie zabrakło emocji. Niestety, tym razem do najciekawszych nie należał mecz Sportomaks.pl – Parkers, ponieważ nasz redakcyjny zespół zaprezentował się słabo, co rywale z łatwością wykorzystali. Parkers wygrali 6:1 i przerwali passę porażek.

Bardziej zacięty był mecz Spektrum – Boalrus. Wprawdzie faworyzowana ekipa Spektrum była wyraźnie lepsza w pierwszej części i prowadziła już 3:0, ale po przerwie „Pingwiny” wzięły się do pracy i zdołały nawiązać kontakt. Ekipa Spektrum zwycięstwo przypieczętowała zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach. Bolarus odniósł pierwszą porażkę od czterech spotkań, zespół Spektrum natomiast utrzymał drugą pozycję.

Dopiero drugą porażkę w obecnym sezonie zanotował lider I ligi, czyli Stalprodukt Oldboys i po raz kolejny pogromcą okazała się ekipa Elmec. „Elektrycy” znów zaleźli sposób na rywali i pokonali „Hutników” 3:1. Mimo porażki Stalprodukt utrzymał pierwsze miejsce, natomiast zwycięstwo pozwoliło Elmec-owi zachować szanse na walkę o czołowe pozycje.

Dobre wyniki osiąga nadal Św. Paweł. Tym razem zespół pokonał ostatni w tabeli BSF U-16 4:1. Juniorzy długo utrzymywali remis, ale końcowy fragment meczu należał do rywali. Św. Paweł jest już krok od podium, natomiast BSF nadal zajmuje ostatnią pozycję.

Tabela:
1. Stalprodukt Oldboys 11 25
2. Spektrum 11 22
3. AR MOTO 10 20
4. Św. Paweł 10 20
5. Parkers 11 18
6. Elmec Instalacje Elektryczne 11 16
7. Bolarus 11 10
8. Sportomaks.pl 10 4
9. BSF U-16 11 3

Mecze Ekstraklasy rozpoczęły się od hitowego pojedynku Stalprodukt – Transbet. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a obie drużyny wyprowadzały akcję za akcję. Po świetnej indywidualnej akcji Konrada Kurzywilka Transbet prowadził w pewnym momencie 2:1, ale ostatni fragment meczu należał do „Hutników”, którzy zdołali odwrócić losy meczu i wygrali 4:2. To zwycięstwo bardzo przybliża Stalprodukt do upragnionego tytułu, który ostatni raz zespół zdobył w sezonie 2011/12. Transbet do rywali traci już 9 punktów, ale ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z BSF U-18. Mimo wszystko przewaga Stalproduktu jest już naprawdę spora.

Zgodnie z przewidywaniami dość pewne zwycięstwo nad ekipą Dandav odniósł Lemon. „Cytyrny” już do przerwy prowadziły 5:0. W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany, ale ostatecznie i tak Lemon wygrał aż 10:4. Cztery gole dla zwycięzców zdobył Piotr Chruściel. Lemon awansował aż na trzecią pozycję, a więc pierwszy raz w tym sezonie znalazł się na podium, natomiast Dandav nadal zajmuje ostatnie, dziesiąte miejsce.

Dość gładko bardzo ważny mecz z ekipą Ekombud wygrał zespół Pershing. Wprawdzie do przerwy utrzymywał się wynik 0:0, ale w drugiej części to „czarno-biali” byli znacznie bardziej skuteczni i rozbili rywali 6:0. Dzięki zwycięstwu Pershing może być już niemal pewny utrzymania, natomiast Ekombud znalazł się w bardzo trudnym położeniu.

Bardzo ważny dla układu górnej części tabeli był mecz Bosman Sport – Igloo. Choć początkowy etap spotkania ułożył się nieco lepiej dla „Mroźnych” to jednak w drugiej połowie Bosman zaprezentował się lepiej i wygrał 6:3. Co warte odnotowania, zespół znów wystawił bardzo wąską kadrę, co jednak nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa. W ekipie Igloo wystarczyło, że zabrakło Kamila Rynducha i znów drużyna zaprezentowała się dość słabo.

Od strefy spadkowej zdołał odskoczyć zespół BSF U-18. Grający tym razem w bardzo mocnym składzie juniorzy wygrali 4:2 z trudnym rywalem, jakim jest ekipa Domek i zrewanżowali się za porażkę (3:6) z pierwszej rundy. Przegrana ekipy dla ekipy Domek jest z pewnością bardzo dotkliwa, ponieważ z przez nią straciła ona kontakt z czołówką, a do tego jeszcze nie zapewniła sobie utrzymania, do czego bardzo przybliżyłby ją choćby remis w tym meczu.

Tabela:
1. Stalprodukt 12 28
2. Bosman Sport 12 20
3. Lemon FHU 12 19
4. Transbet 11 19
5. Igloo 12 19
6. Pershing 12 18
7. Domek 12 16
8. BSF U-18 11 13
9. Ekombud 12 10
10. Dandav 12 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra