Kultura

Lipnica Murowana. Nagrodzono najlepszych kolędników

22 grup kolędniczych z powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego wystąpiło podczas 37. Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”, który odbył się w miniony weekend w Lipnicy Murowanej.

W KATEGORII: GRUP DZIECIĘCYCH NAGRODĘ GŁÓWNĄ statuetkę LIPNICKĄ GWIAZDĘ przyznano

• grupie kolędniczej HERODY z Rzepiennika Suchego

Dwa równorzędne I MIEJSCA :

• grupie kolędniczej z GWIAZDĄ z Rozdziela

• grupie kolędniczej z TURONIEM z Uszwi

Trzy równorzędne II MIEJSCA:

• grupie kolędniczej PASTUSZKI z Rajbrotu

• grupie kolędniczej z GWIAZDĄ z Połomia Dużego

• grupie kolędniczej z GWIAZDĄ z Gwoźdźca

III MIEJSCE

• grupie kolędniczej HERODY „Mali Lipniczanie” z Lipnicy Murowanej

W KATEGORII: GRUP MŁODZIEŻOWYCH NAGRODĘ GŁÓWNĄ statuetkę LIPNICKĄ GWIAZDĘ

• grupie kolędniczej z GWIAZDĄ z Nowego Wiśnicza

Dwa równorzędne I MIEJSCA:

• grupie kolędniczej z GWIAZDĄ z Lipnicy Górnej

• grupie kolędniczej z TURONIEM z Gwoźdźca

Dwa równorzędne II MIEJSCA:

• grupie kolędniczej z TURONIEM z Rzepiennika Suchego

• grupie kolędniczej DROBY z Rozdziela

Wyróżniono też:

1) postać PASTERZA inicjującego śpiew z młodzieżowej grupy kolędniczej PASTUCHY Z GWIAZDĄ z Lipnicy Górnej,

2) skrzypka z młodzieżowej grupy kolędniczej z GWIAZDĄ z Nowego Wiśnicza.

Do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych 22. PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu, zakwalifikowano:

• dziecięcą grupę kolędniczą HERODY z Rzepiennika Suchego

• dziecięcą grupę kolędniczą z GWIAZDĄ z Rozdziela

• dziecięcą grupę kolędniczą z TURONIEM z Uszwi

• młodzieżową grupę kolędniczą z TURONIEM z Gwoźdźca

• młodzieżową grupę kolędniczą z GWIAZDĄ z Lipnicy Górnej

• młodzieżową grupę kolędniczą z GWIAZDĄ z Nowego Wiśnicza

W KATEGORII GRUP DOROSŁYCH NAGRODĘ GŁÓWNĄ statuetkę LIPNICKĄ GWIAZDĘ

• grupie kolędniczej DROBY z Rzepiennika Suchego

Dwa równorzędne I MIEJSCA:

• grupie kolędniczej z GWIAZDĄ z Połomia Dużego

• grupie kolędniczej HERODY z Uszwi

Trzy równorzędne II MIEJSCA:

• grupie kolędniczej DROBY z Gwoźdźca

• grupie kolędniczej z RAJEM z Otfinowa

• grupie kolędniczej HERODY ze Śmigna

Cztery równorzędne III MIEJSCA:

• grupie kolędniczej z TURONIEM z Nieczajnej Górnej

• grupie kolędniczej HERODY z Biskupic Radłowskich

• grupie kolędniczej z TURONIEM I GWIAZDĄ z Gnojnika

• grupie kolędniczej z SZOPKĄ LALKOWĄ z Bobrownik Wielkich

Nagrody indywidualne za ciekawą interpretację postaci otrzymują:

1) postać DZIADA z grupy kolędniczej z TURONIEM z Nieczajnej Górnej

2) postać HERODA z grupy kolędniczej HERODY z Biskupic Radłowskich

Do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych 47. GÓRALSKIEGO KARNAWAŁU w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano:

• grupę kolędniczą DROBY z Rzepiennika Suchego

• grupę kolędniczą z GWIAZDĄ z Połomia Dużego

• grupę kolędniczą HERODY ze Śmigna

• grupę kolędniczą HERODY z Uszwi

• grupę kolędniczą RAJEM z Otfinowa

• grupę kolędniczą DROBY z Gwoźdźca

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra