Kultura

Łapanów. Powstanie Centrum Kuchni Regionalnej. Będą się tam uczyć gotować regionalne potrawy

Fot. starostwo powiatowe w Bochni

Centrum Kuchni Regionalnej powstanie przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta Józef Mroczek podpisali umowę na modernizację budynku warsztatów Inwestycja pochłonie prawie 450 tysięcy  zł. Prace potrwają do końca września.

Prace remontowe będą polegać przede wszystkim na wykonaniu wylewek, posadzek w pomieszczeniach warsztatów,  instalacji wodnej, ścian z płytek ceramicznych, położeniu gładzi i pomalowaniu jak również wykonaniu kanalizacji technologicznej i kanalizacji sanitarnej. W efekcie łazienki zyskają nowy blask.

Utworzone Centrum Kuchni Regionalnej będzie służyć nie tylko do realizacji zajęć praktycznej nauki zawodu w CKZiU, ale będzie przede wszystkim miejscem gdzie lokalna społeczność będzie mogła się spotkać i rozmawiać oraz podtrzymywać kuchnię regionalną, która jest z pewnością elementem dziedzictwa kulturowego – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn.

Istniejące dziedzictwo kulinarne stanowi znakomite narzędzie promocji regionu, wzrostu konkurencyjności regionalnej oferty kulturalnej, podniesienia atrakcyjności regionu na rynku krajowym i międzynarodowym. Dzięki utworzeniu pracowni możliwa będzie organizacja licznych wydarzeń kulturowych, imprez folklorystycznych i świąt kulinarnych związanych z promocją kuchni regionalnej, przekazywaniem i kultywowaniem dorobku kulinarnego pokoleń, smaku tradycyjnych produktów i potraw, co wpłynie na promocję regionu i jego atrakcyjności.

(informacja prasowa)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra