Kultura

Jasień. Już jutro Rajd Pieszy Stellung a2

Na niedzielę zaplanowano kolejną, już edycję rajdu Pieszego Stellung a2. Tym razem organizatorzy: Rafał Podsiadło, Bartek Tabaszewski, Piotr Zaczek poprowadzą fragmentem umocnień na linii OKH Stellung a2, Jasień – Pomianowa. Rajd organizowany jest w ramach projektu ,,Bocheńskie ukryte historie” – pozostałości niemieckich umocnień z okresu II wojny światowej na terenie Bochni i powiatu. Start o godz. 10 sprzed budynku Domu Dziecka w Jasieniu.

Trasę rajdu zaplanowano w ten sposób, by dotrzeć do wszystkich znajdujących się na wyznaczonym odcinku umocnień o charakterze stałym. Stan zachowania tych budowli jest różny.

Część obiektów jest w znacznym stopniu zasypana, część natomiast dobrze widoczna i można do nich wejść. Obiekty znajdujące się na trasie rajdu to schrony typu Kochbunker oraz schrony typu Ringstand 58 c.

Po krótkim omówieniu trasy, uczestnicy przejdą w kierunku południowym, by dojść do najdalej wysuniętych obiektów w Pomianowej. Po dotarciu do wszystkich obiektów w tej miejscowości ruszą na północ by dotrzeć znów do ostatniego obiektu przy torach kolejowych w Jasieniu.

Powrót w kierunku południowym, mijając kolejne obiekty na trasie. Zakończenie rajdu w Domu Dziecka w Jasieniu tradycyjną grochówką.

1. Kochbunker
2. Ringstand 58 c
3. Ringstand 58 c
4. Kochbunker
5. Ringstand 58 c
6. Ringstand 58 c
7. Kochbunker
8. Ringstand 58 c
9. Kochbunker
10. Ringstand 58 c
11. Ringstand 58 c
12. Ringstand 58 c zasypany
13. Ringstand 58 c
14. Kochbunker
15. Ringstand 58 c
16. Kochbunker
17. Ringstand 58 c
18. Kochbunkr
19. Ringstand 58 c
20. Kochbunker
21. Ringstand 58 c


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra