Kultura

Dębno. Rycerze będą walczyć o złoty warkocz Tarłówny

Kilkuset rycerzy zapowiedziało udział w zaplanowanym na niedzielę Międzynarodowym Turnieju Rycerskim o  „Złoty Warkocz Tarłówny”. Rozpocznie się on o godzinie 14. Elementem kulminacyjnym imprezy, która co roku przyciąga tysiące turystów  będzie bitwa o zamek oraz finałowy pojedynek na mecze o trofeum,  jakim jest „Złoty Warkocz Tarłówny”.

W programie  przewidziano także pokazy artyleryjskie czy turniej konnych kopijników. W niedzielę do Dębna zjadą rycerze między innymi z Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba, grupy Sarmata, grupy konnej Xiążęca Drużyna, KGKK Art-Show, czeskiej grupa Memento Mori.

Poza ogromną dawką emocji związanych z pokazami rycerskimi, organizatorzy zapraszają na koncert Lubelskiej Federacji Bardów, która poprzez repertuar poezji śpiewanej przeniesie gości w wyjątkowy klimat piwnic artystycznych.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji turnieju będzie pokaz sztucznych ogni.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Bilety na to wydarzenie są po 8 zł (bilet normalny), 4 zł (bilet ulgowy), dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny. Wstęp na zamek 4 zł.

 

 

2 komentarze

2 Comments

 1. aa

  02 lipca godzina 17:54

  O godzinie 14:00, dnia…

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   03 lipca godzina 07:31

   Kilkuset rycerzy zapowiedziało udział w zaplanowanym na NIEDZIELĘ Międzynarodowym Turnieju Rycerskim o „Złoty Warkocz Tarłówny”. Rozpocznie się on o godzinie 14….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra