Kultura

Bochnia. WiewiórINKA podróżuje po Polsce i promuje Inowrocław. W sobotę odwiedzi Bochnię

fot. UM Inowrocław

Inowrocławska maskotka WiewiórINKA wyruszyła w podróż pociągiem, której nie odbyła jeszcze żadna wiewiórka w historii. Jeździ po całym kraju, aby odwiedzić sto polskich miast z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W taki sposób bohaterka akcji będzie opowiadała o Inowrocławiu, zapraszając do odwiedzenia tego uzdrowiskowego miasta.

WiewiórINKA odbyła już sześć weekendowych podróży, podczas których odwiedziła m.in. Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot, Malbork, Częstochowę, Katowice, Opole, Bielsko-Białą, Szczecin, Olsztyn, Białystok i 52 innych polskich miast.

Już teraz pakuje się, aby wyruszyć w kolejną podróż. Maskotka planuje w najbliższą sobotę i niedzielę(15 i 16 września) odwiedzić: Łańcut, Rzeszów, Dębicę, Tarnów, Bochnię, Kraków, Skarżysko-Kamienną, Radom, Piaseczno, Kutno.

W  sobotę odwiedzi  Bochnię i spotka się z mieszkańcami i turystami w godzinach 16:20 – 17:05 na Rynku.

Jest to przedostatnia taka weekendowa trasa WiewiórINKI. Planujemy, że dotrze do większości największych polskich miast i będzie zachwalała uroki Inowrocławia oraz zapraszała do odwiedzin jej w Inowrocławiu.

WiewiórINKA ma też swój profil na Facebooku. Tam opowiada o mieście, o Solankach oraz ciekawostkach z miasta. Co pewien czas ogłasza również konkursy, w których można wygrać miejskie gadżety. WiewiórINKA nagrywa również swoje filmy i publikuje relacje z odwiedzonych już miast.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra