Kultura

Bochnia. W sobotę wieczór Oskarowy w kinie „Regis”

Dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów – Miejski Dom Kultury i Kino „Regis” zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom. Zaplanowano projekcję trzech nominowanych do Oscara obrazów, w tym polską „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego. Początek o godz. 16.

Harmonogram projekcji:

  • „Zimna wojna” (reż. Paweł Pawlikowski) – 3 nominacje (najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia). Seans o godz. 16.00
  • „Green Book” (reż. Peter Farrelly) – 5 nominacji (najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy montaż.) Seans około godz. 18.00
  • „Vice” (reż. Adam McKay) – 8 nominacji (najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy,  najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepszy montaż). Seans około godz 20.30.

Tradycyjnie, projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą się m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski, oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne i losowanie upominków.

Fundatorem upominków jest – obchodząca 100-lecie istnienia, największa i najbardziej konkurencyjna sieć handlowo-produkcyjna na lokalnym rynku –  „SPOŁEM” PSS w BOCHNI.

Mając na uwadze oscarowe nominacje, przedstawiciele kina zapraszają też na regularne seanse filmu „Faworyta” (10 nominacji!), który będzie można oglądać w kinie Regis: 22, 24-27 lutego, oraz filmu „Gdyby ulica Beale umiała mówić” (3 nominacje) 8-13 marca.

OPISY FILMÓW

Zimna wojna

Reż.:  Paweł Pawlikowski

Wyk.: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza

Polska/Francja/Wlk. Brytania, dramat, 84 min., 15 lat

Nominowana do Oscara w 3 kategoriach, mająca też na swoim koncie Europejske Nagrody Filmowe, Złotą Palmę, Złote Lwy i wiele innych nagród i nominacji.

„Zimna wojna” to pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a przede wszystkim pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności, są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdziela ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej, rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.

Green Book

Reż.:  Peter Farrelly

Wyk.: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

USA, komedia, 130 min., 15 lat

5 nominacji do Oscara, 3 Złote Globy, 3 nominacje i 1 wygrana BAFTA.

Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Obsypana nagrodami historia nieprawdopodobnej przyjaźni.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Vice

Reż.:  Adam McKay

Wyk.: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell

USA, komediodramat/biograficzny, 132 min., 15 lat

8 nominacji do Oscara, 6 nominacji do Złotych Globów ( w tym 1 wygrana), 5 nimonacji i 1 wygrana BAFTA.

„Vice” to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Dick Cheney, wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. Film to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

WIECZÓR OSCAROWY W KINIE REGIS

23 lutego 2019

Kino Regis, ul.Regis 1, duża sala

Bilety: 12 zł

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra