Kultura

Bochnia. Uczniowie ZS nr 1 spotkali się z Prezydentem

fot. ZS nr 1 w Bochni

Grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wzięła udział w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydencki w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Klub Jagielloński – twórców Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, w której od kilku lat uczniowie Mechanika odnoszą sukcesy.

Wydarzenie, w którym udział wzięli przedstawiciele 10 wytypowanych przez organizatora szkół – uczestników ANP – z całej Polski rozpoczęło się od ponad rozmowy z Prezydentem. W jej trakcie Prezydent odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież.

Nie zabrakło trudnych tematów odnoszących się do aktualnych politycznych wydarzeń i problemów. Prezydent został między innymi poproszony o ocenę wypełniania przez siebie funkcji głowy państwa, stosunki polsko-amerykańskie w kontekście zmienienia wiz dla Polaków chcących wyjechać do USA czy znaczenie Polski na arenie międzynarodowej.

Następnie każda ze szkół miała możliwość zrobienia zdjęcia z Prezydentem. Uczniowie ZS nr 1 w Bochni wykorzystali ten moment na wręczenie Prezydentowi jednego egzemplarza gry Polski Piemont – ich autorskiego pomysłu, który uzyskał wyróżnienie podczas zeszłorocznej edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Młodzi ludzie mieli okazję porozmawiać z Szefem Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztofem Szczerskim i posłuchać jak „od kuchni” wygląda organizacja spotkań głów państw. Ostatnim etapem wydarzenia było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego.

W spotkaniu z Prezydentem brali udział uczniowie: Weronika Baran, Anna Bijak, Magdalena Dragan, Julia Góra, Natalia Trojan, Kacper Krakowski, Mateusz Leśniak, Kamil Malinowski, Piotr Maciejowski (klasa 3L), Dawid Kokoszka (klasa 4K), oraz opiekun nauczyciel historii Marcin Kwiatek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra