Kultura

Bochnia. Szczepan Brzeski i Sylwia Bajek w piątek opowiedzą o wejściu na Mount Everest

Podczas kolejnej odsłony Bocheńskiej Sceny Letniej, w piątkowy wieczór, przeniesiemy się w najwyższe góry świata, a wszystko to za sprawą bochnianina Szczepana Brzeskiego – zdobywcy Korony Ziemi oraz Sylwii Bajek – najmłodszej Polki na Lhotse.

Zdobywanie gór wysokich potrafi być nieobliczalne, o czym w 2017 roku przekonał się Szczepan Brzeski. Wtedy to 50 metrów od szczytu Mount Everestu musiał podjąć trudną i gorzką decyzję o odwrocie.

Rok później jednak powrócił, aby spróbować jeszcze raz. W kwietniu tego roku pojawili się z Sylwią
w Nepalu pełni wiary, że tym razem zdobędą ośmiotysięcznik! Dwa ośmiotysięczniki! Taki był plan.

– Trzeba powiedzieć wprost – to było parcie na szczyt! Zdecydowane i skoncentrowane. Tak wielu mieszkańców Bochni i Powiatu Bocheńskiego trzymało za nas kciuki! Dziękujemy  – tak wyprawę wspomina zdobywca Korony Ziemi.

Teraz pragną oni podzielić się z nami swoimi wrażeniami.

– Chcielibyśmy, aby obok naszej opowieści z tegorocznego zdobycia Lhotse i Everestu pojawiło się jak najwięcej emocji, z którymi obcujemy w górach. Przygotowaliśmy dla Was pokazy sprzętu, degustacje żywności liofilizowanej i bliskie spotkania z kulturą i tradycją, którą spotykamy w Nepalu. Opowiemy też o innych szczytach m.in. Denali na Alasce i Mount Vinson na Antarktydzie – zapowiada Szczepan Brzeski.

Będą zabawy i konkursy z nagrodami. To będzie prawdziwie Górski Wieczór!

Planowany program:

godz. 19:00 – przygotowanie obozu – opowieści o przygotowaniach, o trudnych wspinaczkach,
o kulturze tybetańskiej, o tradycjach mieszkańców Nepalu

godz. 20:30 – atak szczytowy – o wyprawie na Everest i Lhotse. W mroku nocy, zdjęcia z gór wysokich będą prezentowały się wyjątkowo! Całość wypełniona opowieścią z wyprawy!

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się również z samochodami terenowymi, które udostępni OffRoad Garage Zdebski 4×4. Pojazdy będzie można zobaczyć już od godz. 18.

Organizatorem Górskiej Sceny Letniej jest Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra