Kultura

Bochnia. Piekarczyk i Ørganek – gwiazdy tegorocznych Dni Bochni

Fot. Wojtek Ziemski

Około 40 wydarzeń zaplanowano na tegoroczne Dni Bochni. Imprezy, które tradycyjnie już podzielono na trzy cykle tematyczne: nauka, sztuka i rozrywka rozpoczną się w najbliższy weekend i potrwają  trzy tygodnie.

Przewidziane w bloku rozrywkowym koncerty (16-17 czerwca) odbędą się na bocheńskim Rynku, a nie jak wcześniej planowano w Rodzinnym Parku Uzbornia. Okazało się, że zaplanowane   na czerwiec prace archeologiczne związane z rewitalizacją Rynku zostaną przesunięte.

Piekarczyk z przyjaciółmi

Gwiazdami tegorocznych Dni Bochni będą Marek Piekarczyk, który kilka tygodni temu rozstał się z zespołem TSA. Muzyk wystąpi na  Rynku  16 czerwca w towarzystwie orkiestry symfonicznej i przyjaciół: Grażyny Łobaszewskiej, Natalii Sikory i Damiana Ukeje. Na scenie mają pojawić się także bocheńscy muzycy i wokaliści. Na niedzielę zaplanowano z kolei koncert grupy  Ørganek.  W piątek w  muzealnym wirydarzu zaprezentuje się tarnowski zespół  wokalny Monk.

Spotkania i automobile

Dni Bochni to także szereg innych ciekawych wydarzeń jak choćby: koncert laureatów przeglądu „Młode Talenty”, wernisaż prac laureatów przeglądu „Młodzi Plastycy”, koncert bocheńskiej Orkiestry Górniczej. Będzie także literacka gra terenowa, memoriał szachowy im. Edwarda Arłamowskiego, koncert muzyki klasycznej w kościele św. Pawła Apostoła, e-konkurs „Tajemnice solnego grodu”,  warsztaty z genealogii i dawnego pisma prowadzone przez pracowników Archiwum Narodowego w Krakowie i pokaz automobili w ramach Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Organizatorzy zaplanowali jeszcze wykłady historyczne, które poprowadzą: dr hab. Teofil Wojciechowski, Jan Flasza, Janina Kęsek, pokaz baletowy w wykonaniu uczennic Ogniska Baletowego działającego w MDK i dwa spektakle teatralne. W ramach tegorocznych Dni Bochni warsztaty scenopisarstwa dla młodzieży poprowadzi Krzysztof Maćkowski, a  swoją książkę będzie promował Andrzej Pacuła.

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra