Kultura

Bochnia. Orkiestra górnicza zagra dziś w altanie na Plantach Salinarnych

orkiestra
Fot. Wojtek Salamon

Dziś o 15.30 będzie można posłuchać koncertu Orkiestry Górniczej Kopalni Soli w Bochni. Muzycy zagrają w ramach letniego cyklu w altanie na Plantach Salinarnych w Bochni. Do końca wakacji zaplanowano jeszcze dziewięć takich muzycznych spotkań.

– Tradycja koncertów górniczej orkiestry w tym miejscu sięga początku XX wieku. Zbudowana w 1934 r. według projektu Stanisława Albińskiego altana stała się miejscem, w którym płynąca z niego muzyka przez dziesięciolecia uprzyjemniała bochnianom niedzielne popołudnia spędzane w parku- wyjaśnia Tomasz Ryncarz, naczelnik wydziału promocji i rozwoju miasta UM w Bochni.

W tym roku zaplanowano IV edycję spotkań z muzykami Kopalni Soli Bochnia. Podobnie jak w poprzednich edycjach mieszkańcy Bochni, ale też goście będą mogli wysłuchać popularnych i lubianych utworów muzyki zarówno klasycznej, jak i rozrywkowej w wykonaniu orkiestry i kapeli górniczej.

Oprócz dzisiejszego koncertu,  muzyczne spotkania zaplanowano jeszcze na 24 czerwca, 1 lipca, 8 lipca, 22 lipca, 29 lipca, 5 sierpnia, 12 sierpnia, 19 sierpnia i 26 sierpnia. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 15.30
Organizatorem spotkań jest burmistrz Miasta Bochnia i Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra