Kultura

Bochnia. Dzieci z Polski i Ukrainy razem wystawiły spektakl

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Duże brawa zebrali wczoraj młodzi ludzie z Polski i Ukrainy, którzy wystawili spektakl w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Wydarzenie poprzedziły kilkudniowe  warsztaty teatralne.

Wszystko to w ramach  współpracy pomiędzy krakowską Fundacją Dobra Wola, Stowarzyszeniem Partnerskim Bochnia  Saarlouise, a także bocheńskim oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Grupa młodych ludzi z Ukrainy przyjechała do Polski na zaproszenie Fundacji Dobra Wola. Razem z młodymi mieszkańcami powiatu bocheńskiego przez kilka dni przygotowywali przedstawienie, które miało charakter dialogu społecznego, ale także poznawali zwyczaje i tradycje obu krajów.

Młodzi ludzie wzięli udział w grze terenowej, lekcjach języka polskiego. Razem z przedstawicielami Bocheńszczyzny  uczyli się też pieśni polskich i ukraińskich. Zajęcia były prowadzone między innymi w siedzibie bocheńskiego oddziału  Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Premiera spektaklu odbyła się wczoraj. Na widowni zasiedli rodzice,  nie brakło także przedstawicieli samorządu bocheńskiego oraz Stowarzyszenia Partnerskiego Bochnia  Saarlouise.

– To było niezwykłe doświadczenie, cieszę się, że mogliśmy gościć tak wspaniałych młodych ludzi – mówiła Halina Mucha, przewodnicząca bocheńskiego oddziału  KS Civitas Christiana.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra