Kultura

Bochnia-Brzesko. Zobacz, co ciekawego dziś się dzieje!

Fot. Patryk Salamon

Jeśli nie macie planów na dzisiejszy dzień, koniecznie przeczytajcie ten materiał. Sporo się bowiem dzieje zarówno w Bochni, jak i w sąsiednim Brzesku.

BOCHNIA

O godz. 13 na jasełka zapraszają rodzice i dzieci z Przedszkola nr 5 w Bochni. Spektakl charytatywny zaplanowano w dużej sali  kina Regis w Bochni. Warto dodać, że podczas przedstawienia zostanie przeprowadzona zbiórka dla Michałka – podopiecznego fundacji „Serce dla maluszka”. Chłopczyk urodził się w lutym 2016 r. w 35. tygodniu ciąży. Zdiagnozowano u niego małogłowie i zmiany w mózgu. Michałek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Wymaga w związku z tym intensywnej rehabilitacji i zakupu kosztownego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Dzięki temu Michał ma szansę zdobyć umiejętności pozwalające na osiągnięcie jak największej samodzielności. Na razie chłopczyk nie siedzi i nie chodzi samodzielnie, także nie mówi.

Także dziś o godz 15.30 w Oratorium św. Kingi będzie można zobaczyć jasełka przygotowane przez Wspólnotę Wiara i Światło „Gumisie”.

Na godz. 17 do  kościoła pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie zaprasza Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie”. Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiele kolęd i pastorałek powstających w różnych okresach i miejscach w Polsce. Będzie krakowsko, góralsko i narodowo.

BRZESKO

O godz. 11.30  zaplanowano Orszak Trzech Króli. Wyruszy on   o godz. 11.30 z Placu Kazimierza, przejdzie  ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego na Rynek, gdzie zaplanowano  program artystyczny. Każdy uczestnik orszaku dostanie w prezencie koronę.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej oraz Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie Serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu jednego z najlepszych młodzieżowych chórów europejskich – Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa, przy akompaniamencie Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis” z Katowic.  Koncert odbędzie się  w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie dziś o godz. 16.30. Wstęp na organizowany koncert jest bezpłatny.Także dziś o godz. 17  Grupa Teatralna działająca przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku pod kierownictwem Agaty Podłęckiej  zaprasza na „Śnieżną pastorałkę” do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.Także o godz. 17 odbędzie się Koncert Kolęd Orkiestry Młodzieżowej Crushed Sounds BigBand i solistów pod dyr. Dariusza Swoszowskiego w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra