Kultura

Bochnia. Arkady Paweł Fiedler przejechał Afrykę maluchem. Opowie o tym w bibliotece

fot. archiwum Arkady Paweł Fiedler

Jutro o godz. 18  w bocheńskiej bibliotece zaplanowano spotkanie  z Arkadym Pawłem Fiedlerem.  Pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych i fotograf  opowie o swojej pasji. Spotkanie jest dofinasowane przez Instytut Książki i odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Arkady Paweł Fiedler, wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, jest pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego „PoDrodze”, w ramach którego odbył kilka wypraw: w 2009 roku  – „Maluchem wzdłuż granic Polski”, w 2014 roku –„Maluchem przez Afrykę” (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), a w 2016 roku – „Maluchem przez Azję”.

Fidler organizuje wyprawy samochodowe do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach pracy rzucił karierę korporacyjną, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów.

Arkady Paweł Fiedler jest pierwszym człowiekiem na świecie, który przemierzył kontynent afrykański samochodem elektrycznym Nissanem Leaf.

Wyprawę do Afryki odbył w tym roku, i o tym projekcie opowie słuchaczom w bocheńskiej bibliotece, zaprezentuje zdjęcia i filmy z podróży. Podczas spotkania będzie można nabyć książki  pisarza i zdobyć autograf.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18  w sali klubu biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra