Artykuł sponsorowany

Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko rozmawia z kobietami i zachęca do badania

Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia po raz kolejny spotyka się z kobietami, przedstawicielkami różnych środowisk z Bochni, Brzeska i Czchowa. Przy okazji Dnia Kobiet chce porozmawiać o zdrowiu, rodzinie, ale też aktywności.

– Bardzo sobie cenię te spotkania, gdzie przy filiżance kawy, czy herbaty możemy wymienić się różnymi cennymi spostrzeżeniami związanymi ze sprawami kobiet – mówi Józefa Szczurek-Żelazko.

To jednak nie wszystko. Z inicjatywy Wiceminister Zdrowia do Bochni, Brzeska i Szczurowej w najbliższy poniedziałek przyjedzie „Cytobus”, w którym będzie można wykonać badanie cytologiczne.

-To bardzo ważne, by dbać o zdrowie i systematycznie je kontrolować. Wiem, że w zabieganym życiu panie nie zawsze mają na to czas, stąd pomysł na „Cytobus”. Być może właśnie Dzień Kobiet będzie dobrą okazją, by zrobić coś dla siebie. Do tego badania nie jest potrzebne żadne skierowanie, badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i krótko trawa– zachęca Józefa Szczurek-Żelazko.
W Brzesku badanie będzie można wykonać od godz. 10.00 -12.30 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. I. Łukasiewicza ul. Królowej Jadwigi 18 (wjazd od ul. Wyspiańskiego), w Szczurowej wykonanie bezpłatnej cytologii będzie możliwe od 13.00 do 16.30 w centrum tej miejscowości, natomiast w Bochni od godz. 17 na parkingu obok ZS nr 1 przy ul. Windakiewicza 23.

Akces
Góra