Artykuł sponsorowany

Moje pierwsze soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe posiadają szereg zalet: są wygodne, niewidoczne dla otoczenia i z sukcesem korygują wady wzroku. Co więcej, dla lubiących zmiany i eksperymenty z barwami tęczówki, naukowcy wymyślili kolorowe szkła kontaktowe. Pozwalają one na zmianę lub podkreślenie naturalnego koloru oczu. Już wiesz, że chcesz nosić soczewki kontaktowe, ale nie posiadasz żadnego doświadczenia w tym temacie? W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie kroki powinieneś podjąć, by zapewnić sobie prawidłowy i bezpieczny start.

Badanie wzroku i wybór soczewek

Wizyta u optometrysty to pierwszy i niezbędny krok, jaki musimy zrobić, gdy chcemy nosić soczewki kontaktowe. W trakcie wizyty specjalista zbada nasz wzrok i dobierze szkła kontaktowe, odpowiednie do naszej wady. Pierwsza wizyta to m.in.: wywiad, badanie wstępne, badanie refrakcji (wady wzroku), oraz badanie pod lampą szczelinową. Za pomocą lampy szczelinowej optometrysta sprawdza, czy soczewka układa się prawidłowo na oku (badanie to stosowane jest głównie w przypadku doboru soczewek torycznych). Pierwsza wizyta jest niezwykle istotna, gdyż to właśnie wtedy specjalista przekazuje nam instrukcje dotyczące zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych. Na koniec optometrysta zapoznaje nas z zasadami prawidłowego użytkowania szkieł.

Pierwsze dni stosowania soczewek

Najwygodniejszym miejscem zakupu soczewek jest internet.
Sklep Szkla.com, który  z kodem BCHDD zapewnia darmową dostawę, gwarantuje tani i szybki zakup oryginalnych soczewek kontaktowych. Umieszczone na stronie opisy produktów stanowią wielką pomoc dla wszystkich przyszłych użytkowników szkieł. Tym bardziej, że pierwsze dni ich stosowania to bardzo ważny czas dla każdego z zainteresowanych.
Podczas pierwszych dni użytkowania soczewek uczymy się przede wszystkim prawidłowego zakładania i zdejmowania szkieł oraz pielęgnacji, która zapewni komfort noszenia i uchroni przez podrażnieniami.

Pierwsza wizyta kontrolna

Wizyta kontrolna to bardzo ważny etap stosowania soczewek kontaktowych. Specjalista sprawdza wówczas, czy szkła zostały właściwie dobrane. W drugiej kolejności natomiast weryfikuje umiejętność ich zakładania i zdejmowania oraz właściwą pielęgnację. Należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych przez cały okres noszenia soczewek.

Jak wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

Na to pytanie odpowie nam optometrysta podczas pierwszej wizyty, warto jednak już wcześniej zapoznać się z możliwościami, jakie oferują soczewki kontaktowe. Oto zalety różnego rodzaju szkieł kontaktowych:

  • Szkla.com posiada w swojej ofercie soczewki o różnych trybach stosowania: miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe, a także do używania w trybie ciągłym nawet przez 30 dni i nocy.
  • Naukowcy opatentowali soczewki progresywne, które dedykowane są osobom cierpiącym na prezbiopię (starczowzroczność). Pominięci nie zostali także astygmatycy – to z myślą o nich powstały szkła toryczne. Dla alergików i osób o wrażliwych oczach zaprojektowano soczewki o wysokim stopniu nawilżenia i dużej przepuszczalności tlenu
  • Dla pragnących zmienić lub podkreślić swój naturalny kolor oczu stworzone zostały kolorowe szkła kontaktowe. Mogą z nich korzystać zarówno osoby z wadami wzroku, jak i Ci pozbawieni wad refrakcji.

Sklep Szkla.com posiada w swojej ofercie soczewki o różnych trybach stosowania: miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe, a także do używania w trybie ciągłym nawet przez 30 dni i nocy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.